Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní tábor je za námi

4. 2. 2010

Zimní tábor v Jilemnici

        Letos jsme pořádali historicky první zimní tábor našeho oddílu. K uspořádání tábora však vedla dlouhá cesta. Vše začalo loni, kdy se nejstarší skauti z našeho oddílu zúčastnili zimní expedice s 24.oddílem do Jeseníků. Při této expedici vznikla první myšlenka o uspořádání našeho zimního tábora. Na podzim jsme začali se sháněním vhodných prostor. Jednu chvíli to vypadalo, že se nám žádnou chatu či vhodný objekt nepodaří sehnat. Po uveřejnění naší žádosti na skautské křižovatce se ozvalo hned několik skautských středisek s nabídkou prostor. A tak jsme se mohli rozhodovat mezi klubovnou ve Vrchlabí, chatou ve Velké Úpě, myslivnou na Vysočině či klubovnou v Jilemnici. Nejvíce se nám zamlouvala chata v Úpě, ale po upřesnění termínu byla bohužel na prázdniny zamluvená (na této chatě se konala jedna naše letní robinsonáda). A tak jsme se nakonec rozhodli pro klubovnu v Jilemnici a musíme konstatovat, že to bylo rozhodnutí dobré. Ideální prostory pro pořádání zimní akce. Dobré zázemí a i poloha klubovny byla dobrá. Kousek od lesa a zároveň kousek do města. A tak mohli vypuknout přípravy v plném proudu.
    Program tábora byl inspirován knihou: "Farley Mowat: Stopy ve sněhu". Kniha vypráví příběh dvou chlapců, kteří se vydají s jedním indiánským kmenem na cestu na daleký sever, aby pomohli indiánům s lovem sobů a zachránili tak hladovějící indiánský kmen. Cestou zažívají spoustu dobrodružství. Když se jednoho dne vydají sami na kánoi po jezeře a v peřejích ztroskotají musí se postarat i sami o sebe a pokusit se vrátit se domů. Nakonec se vše povede a chlapci se šťastně vrátí ke svému kmeni. Tuto knížka určitě stojí za přečtení. A to co jsme prožili na našem táboře si můžete přečíst v oddílovém časopise.

Obrazek