Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslavy dne sesterství

2. 3. 2016

Při příležitosti letošního dne sestreství jsme se opět celý oddíl sešli v naší klubovně, abychom společně oslavili narozeniny zakladatelů světového skautingu siry B. Powella a jeho manželky.

Celou oslavy jsme pojali jako cestování po různých koutech naší planety, abychom si přimomněli, kde všude se můžeme setkat se skautkami i skauty. Naše první zastávka byla v Japonsku. Při návštěvě této země si každá družina vyzkoušela stavbu věže z kostek Jenga.

dsc03657.jpg

A také jsme se zaměřili na komiksové hrdiny. Každá družina představila hrdinu, který přináší lidem jenom radost. Nejprve svého hrdinu oblékla do novinové zbroje a pak nám ho představila v rámci médní přehlídky. Mohli jsme se setkat s hrdinou který osvěží náš dech, další z hrdinů přinášel své srdce na dlani a poslední z hrdinů přinášel lidem radost a pohodu.

dsc03716.jpg

Další zemí na naší zastávce byla Indie. Tato země je známá svou různorodou kuchyní. To byla inspirace pro nás. Každá z družin si vylosovala nějaký recept a podle návodu vytvořila nějakou poamzánku či sladký desert. Když měly všechny družiny hotovo byl čas na ochtnávku vyrobených dobrot.

dsc03693.jpg

dsc03699.jpg

Nasyceni jsme se vrátili k nám domů. Čekala na nás chvilka s kytarou a povídáním o táborech a promítání fotek z akcí dávno minulých i těch nedávných.

dsc03667.jpg

Druhý den po vydatní snídani nás čekala další část putování. Aby nám šlo putování rychleji nasadili jsme si sedmimílové boty, které nás přenesly za dalším dobrodružstvím.

dsc03738.jpg

Vyrazili jsme na krátkou vycházku do okolí klubovny a navštívili jsme švýcarské pastviny, kde jsme museli shánět dobytek z rozsáhlých pastvišť.

dsc03762.jpg

Poslední naší zastávkou byly pláže Mexika. Horké slunce, nám mělo pomoci s pečením placek. No spíše s tvrdnutím sádry při zhotovení odlitků stop. Ale počasí bylo proti nám. Ze tří odlitků nám ztuhly pouze dva. Pěkně vyfoukaní jsme se vydali zpět do klubovny.

dsc03770.jpg

Celou naší oslavu jsme zakončili oddílovým pokřikem a rozdáním pamětních lístků.